KZP Nowy Sącz
ul. Długosza 70, 33-300 Nowy Sącz
tel sklep: +48 18 44 22 953
tel biuro: +48 699 862 949
SKLEP PSZCZELARSKI:
Pn - Pt - 8:00 - 17:00
Sobota - 8:00 - 13:00
11 cze 2024

WYCIECZKA INTEGRACYJNA PSZCZELARZY Z KZP – 08.06.2024 r.

W dniu 08.06.2024 liczne grono pszczelarzy z Karpackiego Związku Pszczelarzy w Nowym Sączu wybrało się na zwiedzanie pobliskiego Browaru Okocim w Brzesku, który istnieje od 1845 r. Pszczelarze mogli poznać historię Browaru i zaczerpnąć wiedzy na temat produkcji a wisienką na torcie była oczywiście degustacja szerokiego asortymentu Browaru Okocim.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w rodzinnej Pasiece Państwa Kiejdów w Bochni.  W pięknych warunkach przyrody, pszczelarze mogli biesiadować, zjeść kiełbaskę z grilla, śpiewać oraz zwiedzić pasiekę liczącą około 200 rodzin. Zostaliśmy ugoszczeni domowej roboty ciastem z rabarbarem oraz rogalikami. Jak na prawdziwą biesiadę przystało nie mogło zabraknąć muzyki i akordeonu Pana Wiesława. Można powiedzieć, że powstała nawet nasza mała „pszczelarska orkiestra”. Tu podziękowania dla Pana Wiesława Nogi, Zdzisława Twaroga oraz Wiktora Rusiniaka za umilenie wszystkim czasu spędzonego razem.

Na koniec Państwo Grzegorz oraz Zofia obdarowali najstarszego oraz najmłodszego z uczestników wycieczki matkami unasiennionymi w ulikach weselnych. Szczęściarzami okazali się Pan Frączek Tadeusz oraz Kumorek Leszek. Prezes KZP Piotr Czernecki kieruje wyrazy wdzięczności za tak piękny i hojny gest ze strony gospodarzy.

Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce Grzegorza i Zofii Kiejdów oraz Pani Łucji za możliwość zwiedzenia pasieki, serdeczność i dbanie aby nikomu nic nie zabrakło podczas biesiady a w imieniu gospodarzy zapraszamy całe rodziny na warsztaty, które organizuje w pasiece Pani Łucja – animatorka czasu wolnego

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Tagi: