KZP Nowy Sącz
ul. Długosza 70, 33-300 Nowy Sącz
tel sklep: +48 18 44 22 953
tel biuro: +48 699 862 949
SKLEP PSZCZELARSKI:
Pn - Pt - 8:00 - 17:00
Sobota - 8:00 - 13:00
16 lut 2024

ANKIETA NA TEMAT NIEUCZCIWYCH PRAKTYK HANDLOWYCH

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zwraca się z prośbą o wzięcie udziału w badaniu przeprowadzanym przez Komisję Europejską na temat nieuczciwych praktyk handlowych w łańcuchu dostaw produktów rolno-spożywczych.

Ankieta skierowana jest do dostawców produktów rolnych i spożywczych.

Przeprowadzana jest co roku aby ocenić skuteczność środków podjętych przez państwa członkowskie przy wdrażaniu dyrektywy (UE) 2019/633 w sprawie nieuczciwych praktyk handlowych w relacjach między przedsiębiorcami w łańcuchu dostaw produktów rolnych i spożywczych. Wyniki badania mogą być podstawą do wprowadzenia zmian w przepisach w zakresie eliminowania nieuczciwych praktyk handlowych w łańcuchu dostaw.

Do Ministerstwa napływają postulaty dotyczące zmiany przepisów ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi, natomiast bardzo mała liczba dostawców z Polski wzięła udział w poprzednich edycjach badania KE.

Ministerstwo zatem zachęca do wypełnienia ankiety.

Ankietę można wypełnić do 15 marca br. na stronie internetowej w języku polskim (wybór języka w zakładce po prawej stronie). Ankieta jest anonimowa.

Link do ankiety: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/4th_UTP_survey.

Tagi: