KZP Nowy Sącz
ul. Długosza 70, 33-300 Nowy Sącz
tel sklep: +48 18 44 22 953
tel biuro: +48 699 862 949
SKLEP PSZCZELARSKI:
Pn - Pt - 8:00 - 17:00
Sobota - 8:00 - 13:00
09 gru 2022

POCZET SZTANDAROWY KARPACKIEGO ZWIĄZKU PSZCZELARZY W PEŁNEJ KRASIE!

Po blisko 40 latach posiadania sztandaru Karpacki Związek Pszczelarzy doczekał się specjalnego ubioru aby podkreślić powagę i znaczenie pocztu sztandarowego.

Czym jest sztandar dla organizacji długo można by wymieniać. Mówią o tym wydarzenia i fakty historyczne, przy okazji których sztandar jest prezentowany, i wokół którego gromadzą się członkowie, podczas różnych, podniosłych uroczystości ważnych dla działalności organizacji o różnym charakterze. Sztandar prezentowany jest, kiedy zachodzą zdarzenia zarówno o charakterze świątecznym, godnym upamiętnienia, stanowiących dorobek i stan organizacji, ale także kiedy należy w sposób szczególny nadać wyjątkowo uroczysty charakter zdarzeniom takim jak, pożegnanie zmarłego członka organizacji, uświetnienie rocznic, jubileuszy i innych tego typu zdarzeń. Sztandar jest także ważnym elementem pokazania tożsamości organizacji podczas spotkań, imprez, i uroczystości o charakterze szerszym, nawet ogólnopolskim czy międzynarodowym.

Przykładem takiego wydarzenia może być mająca miejsce przed kilkoma dniami, Ogólnopolska Pielgrzymka Pszczelarzy do Częstochowy, na Jasną Górę, w dniu świętego Ambrożego, patrona pszczelarzy. Nie był to pierwszy  udział członków naszej organizacji w takiej pielgrzymce. Pszczelarze Karpackiego Związku biorą udział w tych spotkaniach od wielu lat. Jednak w tym roku poczet sztandarowy, który zawsze bierze udział w takiej uroczystości, wystąpił  tam w nowych ubiorach, które staraniem Zarządu KZP zostały zamówione i wykonane.  Nie jest tak jak by to mogło się niektórym wydawać rzecz błaha. Posiadanie i używanie specjalnego ubioru dla pocztu sztandarowego, jest elementem pokazującym jak traktowana jest powaga i znaczenie prezentacji sztandaru, kiedy jest to zasadne i wskazane.

Tagi: