Dofinansowania dla Pszczelarzy z ARiMR (dopłata do rodziny pszczelej)

Dofinansowania dla Pszczelarzy z ARiMR (dopłata do rodziny pszczelej)

O dofinansowanie dla Pszczelarzy z ARiMR może ubiegać się każdy Pszczelarz, który posiada pasiekę zarejestrowaną u Powiatowego Lekarz Weterynarii czyli ma nadany Numer Weterynaryjny Pasieki. Wysokość dofinansowania wynosi 20 zł na przezimowaną rodzinę pszczelą.

Pszczelarze chcący uzyskać takie dofinansowanie muszą złożyć w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) następujące dokumenty:

- Wniosek o dofinansowanie (dostępny na stronie ARiMR link poniżej lub w siedzibie ARiMR)

- Zaświadczenie od lekarza Weterynarii o ilości posiadanych rodzin pszczelich (zaświadczenie musi być wydane przez lekarza weterynarii w tym roku)

- Wniosek o nadanie nr EP ( dostępny na stronie ARiMR link poniżej lub w siedzibie ARiMR) – jeżeli pszczelarz takiego nr jeszcze  nie posiada.

Dokumenty te można składać osobiście w siedzibie ARiMR lub przez internet.

 Więcej informacji na stronie internetowej ARiMR lub w siedzibie ARiMR.

LINK :

https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/pomoc-dla-pszczelarzy-oraz-wsparcie-dla-rolnikow-ktorzy-poniesli-w-2020-r-starty-spowodowane-pr.html

LINK do wniosku o nadanie numeru EP

https://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wszystkie-wnioski/ewidencja-producentow.htmlhttps://www.arimr.gov.pl/dla-beneficjenta/wszystkie-wnioski/ewidencja-producentow.html